Pasif Gelir Yöntemleri

Pasif Gelir Yöntemleri

Pasif Gelir Yöntemleri
Teknolojinin gelişimi ile birlikte para kazanmanın hem kolay hem de zor olduğunu kabul etmeliyiz. Özellikle mobil telefon kullanımı ile insanlara ulaşım daha kolay hale geldi. Günde ortalama insanlar üç saat kadar internete bağlı olmaktalar. Bu durum ise teknoloji sayesinde para kazanmayı oldukça kolay hale getirdi. Sonuç ise bu konuya ilgi duyanlar için pasif gelir sektörünü ortaya çıkardı. Peki pasif gelir nedir?, Pasif gelir oluşturmak zor mu? ve Pasif gelir çeşitleri nelerdir? gibi temel sorulara bu yazımda cevap bulabilirsiniz. Öncelikle pasif gelirin ne olduğuna bakalım.

Pasif Gelir Nedir?

Terimsel olarak cevap vermek gerekirse, en az çaba ile sürekli ve maksimum kazanç anlamına gelir. Bu arada asıl vurgulanması gereken noktanın harcanılan çaba ve sürekli şekilde kazandırmasıdır. Buna fiziksel gözle bakarsak kitap yazarlarını düşünebiliriz. Eskiden neredeyse bilinen tek pasif gelir modeli buydu. Elbette müzik sektörü de sayılabilir. Ancak teknoloji gelişti ve bunların kazandırdıkları azaldı ve hatta çoğu farklı alanlara yöneldi. Mesela müzik yapımcıları artık cd yerine dijital mecraları tercih ediyor.
Pasif gelir oluşturmak elbette basit ama dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları vardır. Özellikle e-kitap yazarlığı günümüzde pasif gelir modellerinin en önemlisidir. Çünkü artık dijital kitap okuyucular veya mobil telefonlar sayesinde yanlarında binlerce kitabı taşıyabiliyor. Bununla beraber büyük teknoloji devlerinin (Google E-Kitap Yayınlama ve Amazon E-Book Publishing gibi) herkese yazarlığın kapılarını açıyor. Üstelik profesyonel yazar olmanıza bile gerek. Elbette bu sadece bir yöntemdir. Peki genel manada düşünürsek pasif gelir getiren işler nelerdir? yani çeşitleri nedir? şimdi bu konuya göz atalım.

Pasif Kazanç Modelleri Nelerdir?

Konu para kazanma olunca bu konuda size önerim elbette affiliate marketing ve e-kitap yazarlığı olacaktır. Peki bunlar dışında para kazandıran pasif gelir modelleri yok mu var tabi ki. Bunların dışında blog yazarlığı, YouTube video hazırlama vb. yöntemler de var. Özellikle blog yazarlığı konusunda kazanç olanakları oldukça fazladır.Üstelik blog yazarlığına giriş kolaydır. Mesela internet ortamında Blogger veya Wordpress Başlangıç Rehberi diye arama yaparak işe başlayabilirsiniz.
Pasif kazanç modelleri aslında gündemi iyi bir analiz etme yöntemi ile tasarlanırsa daha çok kazandırır. Sonuçta sunacağınız ürün veya hizmet uzun süreli bir ihtiyaca cevap olmalı ki size sürekli kazanç sağlasın.

Pasif Kazanç Elde Etmek İçin Çalışmak Gerekli mi?

Pasif kazanç modeli ile para kazanma denildiği zaman çoğu işi bilmeyenin aklına havadan para kazanma gelebilir. İşin aslı ise oldukça farklıdır. Pasif kazanç elde etmek isteyen kişi oluşturacağı ürün veya hizmet için bir hayli çalışır. Üstelik ince eleyip sık dokuması gerekir. Bunları yaparak bin bir zahmetle elde ettiği ürünü veya hizmeti satışa koyar ve sürekli kazanç elde eder. Yani pasif kazanç modellerinde çalışmama gibi bir durum söz konusu değildir. Çalışma aşaması ürün veya hizmet oluşturma kısmındadır. Kısaca çalışmadan para kazanma diye bir durum söz konusu değildir.
Pasif kazanç modelinde çalışma aşaması ürün veya hizmet oluşturma kısmı olaması ise bu sistemi çoğaltma imkanı verir. Yani bir kaç ürün veya hizmeti oluşturup ilgili kitleye sunarsanız kazancınızı katlamış olursunuz. Bu aşamada ise sizlere tavsiyen kesinlikle bir site veya blog oluşturmanızdır. Böylece ürünlerinizi veya hizmetlerini ücretsiz şekilde tanıtma imkanınız olur.

Pasif Gelir Modeli Oluşturabilirim?

Kendine ait size sürekli para kazandıran bir sistem kurmak için okuma yazma bilmeniz gereklidir. Bunun dışında biraz merak ve azim gereklidir. Bu iş gerçekten bu kadar basittir. Elbette basit olduğu kadar önemli püf noktaları vardır. Bu püf noktaları uygulamanız kazancınızı katlar ve sürekli kazancınız aynı zamanda katlanarak devam eder.
Bu kapsamda sizlere E-Kitap Kazançları Eğitim Seti'ni öneriyorum. Profesyonel olarak hazırlanmış ve kazançları kanıtlanmış bu eğitim seti size hayalinizi kurduğunuz bir gelir modeli sunabilir. Bunun dışında dilerseniz hazırlamış olduğunu e-kitaplarınız için E-Kitap Yayınlama Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz. Tüm desteğimiz ile kısaca sizi kazanca davet ediyorum.
Son olarak dijital kitaplarınızı okuyabilmek için E-kitap Okuyucu Önerileri sayfama göz atmanızı öneririm. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden lütfen paylaşın. Ayrıca güncel içeriklerden veya kampanyalardan haberdar olmak adına Facebook sayfamdan takip etmeniz önemlidir.

0 yorum:

Yorum Gönder

E-Kitap Kazançları Eğitim Seti hakkındaki sorularınızı S.S.S. sayfasında bulunmuyorsa iletişime geçebilirsiniz. Yorum kısmına yazdıklarınız onay sonrası görülecektir.

FIRSAT İÇERİKLERİ LİSTESİNE ŞİMDİ ABONE OL!

 
 
EkitapKazanclari.com websitesi ve kitabı herhangi bir şekilde bir firma ile ortaklık içerisinde değildir. Bu websitesi internet araçlarının etkin şekilde kullanımını anlatan faydalı bir sitedir.